В Україні запроваджено нову систему управління регіональним розвитком, що ґрунтується на європейських засадах та інструментах розвитку регіонів. Зокрема, із прийняттям Закону України «Про засади державної регіональної політики» на національному та регіональному рівнях було запроваджено використання стратегічного комплексного підходу до планування розвитку територій з акцентом на вирішенні найбільш гострих проблем в економічній, соціально-культурній та екологічній сферах, а також на посиленні власної конкурентоспроможності та забезпеченні повноцінного життєвого середовища.

Для підтримки системних змін було створено Державний фонд регіонального розвитку (ДФРР) як фінансовий інструмент для реалізації інвестиційних програм та проєктів регіонального розвитку, які відповідають пріоритетам Державної стратегії регіонального розвитку та відповідним регіональним стратегіям. З більш детальною інформацією щодо діяльності Державного фонду регіонального розвитку можна ознайомитися на новій онлайн-платформі ДФРР.

У контексті посилення економічної спроможності регіонів України на національному рівні було розроблено низку галузевих стратегій, зокрема:

 

Витяги із Національної економічної стратегії на період до 2030 року щодо розвитку окремих галузей економіки та використання нових інструментів можна завантажити за цим посиланням.

 

Для стимулювання розвитку регіонів та окремих типів територій, що потребують особливої уваги з боку держави, Урядом України розроблено та подано законопроєкт № 5649 «Про особливості стимулювання регіонального розвитку», відповідно до якого планують запровадити нові інструменти підтримки та стимулювання територій, зокрема такі: угоди щодо регіонального розвитку, договори щодо міжрегіонального співробітництва, державні та регіональні програми регіонального розвитку територій, що потребують особливої уваги з боку держави, програм підтримки регіональних полюсів економічного зростання та інтегрованих проєктів розвитку.

 

Інформація актуальна станом на 01.12.2021