Агенція регіонального розвитку Вінницької області продовжує проведення засідань тематичних фокус-груп з метою обговорення та актуалізації цілей і завдань Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2027 р. та розроблення проєкту Плану заходів з її реалізації у 2024-2027 рр.

Так, з метою більш змістовного опрацювання окремих викликів, які виникли чи можуть виникнути перед нашим регіоном, 23 травня 2024 р. у змішаному (онлайн/офлайн) форматі відбулися засідання трьох тематичних фокус-груп, а саме:

  • фокус-група “Конкурентоздатний регіон на основі Інноваційного та сталого розвитку” з обговорення оперативної цілі 1.4. Інноваційний розвиток регіону”;
  • фокус-група “Регіон належного та ефективного урядування” з обговорення оперативної цілі 2.1 Розвиток електронного врядування та цифровізації”;
  • фокус-група “Розвиток інфраструктури та інструментів підтримки малого і середнього бізнесу в умовах війни”.

Модераторами засідань фокус-груп були директорка Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталія Гижко та експертка ГО Київський інститут стратегічного аналізу і реформ «КІСАР», радниця АРР Вінницької області з питань місцевого і регіонального розвитку Олена Козлюк.

До роботи першої фокус-групи були залучені науковці, представники закладів вищої освіти Вінниччини, які обговорили питання посилення можливостей регіону для участі у програмах Європейського Союзу (зокрема, «Horizon2020», «Horizon4Ukraine» та інші), актуальність запропонованих інструментів, що є в проекті Стратегії розвитку інноваційної діяльності України на період до 2030 року для Вінницької області, а також запропонували зміни до операційної цілі 1.4. Інноваційний розвиток регіону Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницького регіону до  2027 року.

Друга фокус-група  “Регіон належного та ефективного урядування” з обговорення оперативної цілі 2.1 Розвиток електронного врядування та цифровізації” об’єднала представників профільних департаментів Вінницької ОВА, Вінницької міської ради та Програми ЕGAP, що мають експертність в даній тематиці та бачення регіонального розвитку.  Під час засідання фокус-групи обговорювалися наступні питання:

Крім того було обговорено внесення змін до операційної цілі 2.1. Розвиток електронного урядування і цифровізації Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2027 року.

Засідання третьої фокус-групи цього дня стосувалося розвитку інфраструктури та інструментів підтримки малого і середнього бізнесу в умовах війни, ключовою темою якого стало обговорення проєктів та діяльності, які необхідно було би додати до Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області, щоб покращити бізнес-клімат та інфраструктуру підтримки бізнесу в регіоні. 

 

Важливо під час актуалізації Стратегії закласти підґрунтя для підвищення адаптивності  суб’єктів регіональної політики до нових змін, які відбулися та будуть відбуватись у наступний період  – до 2027 року. Очікується що за результатами обговорень Агенція  зможе визначити перелік проектів реґіонального розвитку, що увійдуть до Плану заходів з реалізації Стратегії.