Агенція регіонального розвитку Вінницької області розпочала проведення засідань тематичних фокус-груп з метою актуалізації Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2027 р. та розроблення проєкту Плану заходів з її реалізації у 2024-2027 рр. 

Необхідність актуалізації Стратегії пов’язана з подіями, що відбулися  у нашій країні у період 2022-2023 років та значно вплинули на усі сфери суспільного життя регіону, зокрема, йдеться про:

  • повномасштабну війну росії в Україні та вплив збройної агресії на всі сфери життєдіяльності регіону та країни в цілому;
  • набуття статусу країни-кандидата ЄС у червні 2023 року;
  • цифрова трансформація країни та регіону, а також доступ до інструментів штучного інтелекту;
  • актуалізація Стратегії сталого розвитку України до 2030 року.

Так, з метою більш змістовного опрацювання окремих викликів, які виникли чи можуть виникнути перед нашим регіоном, 22 березня 2024 р. у змішаному (онлайн/офлайн) форматі відбулися засідання трьох тематичних фокус-груп, а саме:

  • фокус-група «Регіон безпечного середовища» із обговорення оперативних цілей 5.1. Вдосконалення системи цивільного захисту та громадської безпеки та 5.2. Посилення захисту на прикордонних територіях;
  • фокус-група «Регіон безпечного середовища» із обговорення оперативних цілей 5.4. Збереження ландшафтного та біотичного різноманіття та 5.5. Збереження та раціональне використання водних ресурсів;
  • фокус-група «Регіон безпечного середовища» із обговорення оперативної цілі 5.3. Забезпечення санітарного та екологічного благополуччя.

До участі в засіданнях були залучені представники регіональних підрозділів центральних органів виконавчої влади, зокрема, профільних департаментів ОВА та структурних підрозділів обласної Ради, місцевого самоврядування, навчальних закладів, комунальних підприємств та громадських організацій, які мають експертність та бачення щодо регіонального розвитку та внесення змін до операційних цілей і завдань регіональної стратегії за напрямами безпеки та екології.

Модераторами засідань фокус-груп були директорка Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталія Гижко та експертка ГО Київський інститут стратегічного аналізу і реформ «КІСАР», радниця АРР Вінницької області з питань місцевого і регіонального розвитку Олена Козлюк.

Очікується що за результатами обговорень АРРВО зможе визначити перелік проектів регіонального розвитку, що увійдуть до Плану заходів з реалізації Стратегії.