У новому циклі стратегічного планування регіонального розвитку (2021-2027 роки) визначення смарт-спецалізації стало обов’язковим елементом кожної регіональної стратегії.

У Вінницькій і Львівській областях по-різному був організований процес стратегічного планування, однак обидва регіони визначили для себе «медичний туризм» як перспективний напрямок економічного зростання та смарт-спеціалізації. Для України це новий вид діяльності, але на національному і регіональному рівнях вже відбуваються певні кроки для того, щоб представити Україну і її медичні та реабілітаційні можливості на світовому ринку медичного та оздоровчого туризму. Львівщина виступає потужним драйвером цього процесу: декілька років поспіль Львівська область спільно із Асоціацією міжнародного туризму приймає учасників міжнародного медичного форуму (Lviv Region Healthcare Tourism Forum) та організує промоційні бізнес-тури за кордон. Така системна робота на Львівщині вже дозволяє відчути результати її учасникам: громадам, медичному бізнесу і навчальним закладам.

Саме з метою вивчення практичного досвіду і налагодження майбутнього партнерства для міжрегіональної співпраці Агенцією регіонального розвитку Вінницької області було ініційовано проведення ознайомчого візиту та зустрічей. І першу зустріч з приводу вивчення досвіду смарт-спеціалізації і розвитку медичного туризму на Львівщині провели 20 січня 2022 року в онлайн форматі, на якій своїм досвідом та напрацюваннями поділились:

  • Вадим Табакера, заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОДА;
  • Наталія Табака, начальниця управління туризму та курортів Львівської ОДА;
  • Юлія Мартиняк, виконавча директорка Львівського кластеру медичного туризму

З інформаційними довідками, підготовленими за матеріалами онлайн зустрічі, щодо розвитку смарт-спеціалізації та інновацій у Львівський області можна ознайомитись за цим посиланням, щодо розвитку «медичного та оздоровчого туризму» - за цим посиланням.  З програмою заходу можна ознайомитись за цим посиланням.

Команда Вінницької Агенції регіонального розвитку вдячна за відкритість та фаховий матеріал і сподівається на подальші зустрічі та співпрацю.  І як зазначив заступник голови Львівської ОДА, Віталій Загайний, «більше гравців важливо для подальшої кооперації, а у спільній кооперації ми будемо досягати успіху та результату».

 

Захід відбувся у рамках реалізації проєкту Агенції регіонального розвитку Вінницької області «Створення інформаційно-аналітичної системи управління регіональним розвитком, як якісної підсистеми в стратегічному плануванні територій Вінницької області» у рамках бюджетної програми 2751270 «Підтримка регіональної політики України».