7-8 грудня 2021 року на Закарпатті, АРР Вінницької області спільно з 6 партнерськими Агенціями з Закарпатської, Житомирської, Тернопільської, Рівненської та Луганської областей, підбивали підсумки реалізації дворічного проєкту «Розвиток міжрегіональної співпраці шляхом створення інструментарію та інфраструктури регіонального розвитку», який реалізовано коштом державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу в рамках угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики - Підтримка регіональної політики України.

Завершальним етапом в реалізації проєкту став форум «Інструменти економічного розвитку регіонів», який об’єднав понад 140 учасників, 35 спікерів на 7 панельних дискусій протягом двох днів.

 

Під час форуму розглядались важливі питання для розвитку регіонів, а також роль і місце агенцій в регіональному розвитку. Під час панельних дискусій кожен регіон мав змогу поділитись своїми успіхами та здобутками. Наталія Гижко, директорка Агенції регіонального розвитку Вінницької області, представила досвід розроблення стратегії регіону до 2027 року та наголосила на важливості співпраці влади, об’єднань та громадськості під час стратегування, а також на важливості наявності актуальних аналітичних даних для розроблення якісних політик регіонального та локального рівнів. А Світлана Ярова, директорка КП «Вінницький муніципальний центр інновацій», презентувала успішний досвід розвитку індустріальних парків у м. Вінниця, а також ділилась викликами, які постають на шляху розбудови інфраструктури парків.

 

З метою посилення спроможності кожного регіону та міжрегіональної кооперації  між учасниками проєкту було урочисто підписано Меморандум про співпрацю Агенцій регіонального розвитку Вінницької, Житомирської, Закарпатської, Луганської, Рівненської та Тернопільської областей, що передбачає створення нового інструменту міжрегіонального співробітництва – Ради міжрегіонального співробітництва.

 

Дякуємо колегам з Агенції регіонального розвитку Закарпатської області (та координаторці проєкту Елеонорі Вишняк), Агенції регіонального розвитку Рівненської області, Агенції регіонального розвитку в Тернопільській області, Агенції Регіонального розвитку Житомирської області та Агенції регіонального розвитку Луганської області за партнерство, співпрацю та обмін знаннями під час реалізації проєкту. Сподіваємось і надалі об’єднуватись задля досягнення спільної мети через розв'язання спільних проблем з розвитку регіонів.